METAK aqrosənaye sahəsində qablaşdırma problemini həll edib
Şirkətin təsisçisi Alik Kərimov aqrosənayenin inkişafına təkan verəcək yeni qablaşdırma məhsulları haqqında danışır
Məhsul yığımı mövsümünün başlanması ilə fermerlərin qarşısında qablaşdırma və daşınma məsələsi durur. Məlumdur ki, daşınma zamanı malların keyfiyyətini saxlamaq üçün fermerlər ilk növbədə standartlara cavab verən qabaşdırmaya fikir verməlidirlər.
Daim yeniliklərə imza atan METAK şirkəti Azərbaycanda plastik yeşiklərin və meyvələr üçün karton altlıqların (alveolların) istehsalına başlayan ilk şirkətdir. Beləliklə də şirkət məhsulun yığılma, saxlanma və daşınma problemini həll etmiş oldu. Bu gün şirkətimizin müxtəlif ölçü və rənglərdə plastik yeşik və konteynerlər istehsal edir.
Ölkədə ilk və yeganə alveol istehsalçısı olan METAK şirkəti bu gün alıcılarına müxtəlif ölçülü karton altlıqlar təqdim edir.
METAK şirkətinin təsisçisi Alik Kərimov ATV telekanalına müsahibəsində qeyd etmişdir ki, məhsul daşınmasında alveolların istifadəsi bir dünya təcrübəsidir: “Bizim fermerlərdən xahişimiz odur ki, sifarişlərini mövsümdən 5-6 ay əvvəl versinlər. Biz də tələbatı öncədən bilərək, sifarişlərə uyğun həm qəlib, həm də injeksiya makinalarının sayını artıra bilərik”.

METAK solves the problem of packaging materials for the agrifood industry
Founder of METAK, Alik Kerimov, told us about new packaging materials that would boost the development of the agrifood industry
The start of the harvest season challenges the farmers mainly with two issues: packaging and transportation. It is well known that in order to preserve the quality of goods during transport, farmers should take care of packaging the goods in accordance with standards.
Known for its regular innovations, METAK is the first company in Azerbaijan to manufacture plastic crates and cardboard cartons for fruit. Thus, the company has solved the problem of collection, storage and transportation of products. We produce plastic crates and containers of different sizes and colours.
METAK is the first and only manufacturer of cardboard cartons in the country. We offers our customers cartons of different sizes.
In his interview with ATV, the founder of METAK, Alik Kerimov, said that the use of cardboard cartons for transporting food is a global experience. "We kindly ask farmers to place orders with us 5-6 months prior to the start of the harvest season. If we know the volume of demand in advance, we can increase the number of moulds and injection machines accordingly," Alik Kerimov said.