METAK, BMU-nun “Karyera Həftəsi 2025” tədbirində iştirak etdi
METAK şirkəti, Bakı Mühəndislik Universitetinin “Karyera Həftəsi 2025: Gələcəyini kəşf et!” layihəsi çərçivəsində keçirilən “Mühəndislik” və “Memarlıq və İnşaat” fakültələri üzrə Karyera Sərgisi və Alumni Panelində iştirak etmişdir.
Şirkətimizin bu tədbirdə iştirakı gələcək mühəndis kadrları ilə birbaşa əlaqə qurmaq, onların bilik və bacarıqlarını ilkin mərhələdə qiymətləndirmək, həmçinin staj və işə qəbul üçün potensial namizədləri müəyyənləşdirmək baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır.
Bununla yanaşı, tədbir METAK-ın ali təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlığının genişləndirilməsi, brendinin gücləndirilməsi və BMU-nun alumni şəbəkəsi ilə yeni tərəfdaşlıq imkanlarının formalaşdırılması üçün dəyərli platforma yaratmışdır.
Bu təşəbbüs ixtisaslı mühəndis kadrlarının hazırlanması və gənc mütəxəssislərin istehsalat sahəsinə inteqrasiyasına dəstək məqsədlərimizə xidmət edir.

METAK принял участие в мероприятии «Неделя карьеры 2025» Бакинского инженерного университета
Компания METAK приняла участие в Карьерной ярмарке и Alumni-панели по направлениям «Инженерия» и «Архитектура и строительство», организованных в рамках проекта Бакинского инженерного университета «Неделя карьеры 2025: Открой своё будущее!».
Участие нашей компании в данном мероприятии имеет важное значение с точки зрения установления прямого контакта с будущими инженерными кадрами, оценки их знаний и навыков на раннем этапе, а также определения потенциальных кандидатов для стажировок и трудоустройства.
Кроме того, мероприятие создало ценную платформу для расширения сотрудничества METAK с высшими учебными заведениями, укрепления бренда компании и формирования новых партнёрских возможностей с alumni-сообществом университета.
Эта инициатива служит нашей цели — поддерживать подготовку квалифицированных инженерных специалистов и способствовать интеграции молодых профессионалов в производственную сферу.