METAK şirkəti dünyanın ən nüfuzlu sərgisində iştirak etdi
“METAK” şirkəti isitmə və havalandırma sahəsində dünyanın ən böyük üç sərgisindən biri kimi tanınan, İstanbul şəhərində keçirilən “ISK SODEX” beynəlxalq sərgisində istirak etmişdir.
“ISK SODEX ” beynəlxalq sərgisi hər iki ildən bir keçirilir. Bu il sərgiyə 19 ölkədən 1000-dən çox şirkət qatılmışdır.
Sərgi 120.000 kv. metr ərazidə baş tutmuş və dünyanın müxtəlif yerlərindən 150.000-dən çox iş adamı sərgini ziyarət etmişdir.
Ölkəmizdən ilk dəfə METAK şirkəti olaraq bu il iştirakçılar arasında bizdə olduq.
Şirkətimizn sərgiyə qatılmaqda əsas məqsədi xüsusi ilə MDB və Şərq ölkələrinə ixracatı artırmaq olub. Bu sahə üzrə istehsalda dünya lideri olan Türkiyədən belə şirkətimizin istehsal etdiyi məhsullara çox ciddi maraq göstərilmişdir. Sərgidə istehsal etdiyimiz plastik borular və digər məhsulların ixracatı ilə bağlı MDB və Şərq ölkələrindən müsbət rəylər və çox saylı əməkdaşlıq təklifləri gəlmişdir. Şirkətimiz üçün yeni həmkərlarla iş birliyinə böyük imkanlar yaranmışdır.
Qeyd edək ki, "METAK" şirkəti Azərbaycanın tikinti məhsulları istehsalı bazarında 27 ildir ki, fəaliyyət göstərir.

METAK company participated in the world's most prestigious exhibition
"METAK" company participated in "ISK SODEX" international exhibition held in Istanbul, known as one of the three largest exhibitions in the world in the field of heating and ventilation.
"ISK SODEX" international exhibition is held every two years. This year, more than 1000 companies from 19 countries participated in the exhibition.
The exhibition is 120,000 sq.m. meter area and more than 150,000 businessmen from different parts of the world visited the exhibition.
As METAK company from our country, we were among the participants this year for the first time.
The main goal of our company in participating in the exhibition was to increase exports to the CIS and Eastern countries in particular. Even from Turkey, which is the world leader in production in this field, very serious interest has been shown in the products produced by our company. Regarding the export of plastic pipes and other products produced by us at the exhibition, we received positive opinions and numerous offers of cooperation from the CIS and Eastern countries. Great opportunities for cooperation with new colleagues have arisen for our company.
It should be noted that "METAK" company has been operating in the construction products production market of Azerbaijan for 27 years.